Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína

Stačí pozitívne myslieť na riešenie problémov?

Často počujeme, aby sme pozitívne rozmýšľali, no výzva je v tom, že ani nevieme, čo to presne znamená. Mala som minule klientku, ktorá mi hovorila o tom, že ona sa už veľmi dlho snaží pozitívne myslieť, no napriek tomu nevidí žiadne výsledky. Každý deň myslí na to, čo chce, má to nalepené na tzv. “nástenke prianí“, no napriek tomu všetkému už ubehol rok a stále nič. Prečo je to tak, keď sa všade píše, že len treba pozitívne myslieť a všetko sa splní. Kde je problém?

Ako teda na to? Dôležité je, aby sme si uvedomili, že samotné pozitívne myslenie je na nič! Na prvom mieste je VIERA. Hocičo chceme, nech je to materiálne, alebo nemateriálne, mali by sme tomu veriť, že to môžeme mať, že to môžeme dosiahnuť a hlavne, že si to zaslúžime. Akonáhle máte v sebe hoci aj najmenšie pochybnosti, automaticky sa to dostane do nášho energetického systému a zabráni toku energií, čo zastavuje diania vo Vašom fyzickom živote. Budete mať pocit, ako keby sa okolo Vás všetko zastavilo a nič sa nepohne ani dopredu, ani dozadu. Takýto stav dlhodobo nemôžeme akceptovať, alebo nemali by sme akceptovať, keďže ani dlho odstáta voda nie je dobrá a začne sa kaziť, a tak isto fungujeme aj my. Keď dlho stojí energia okolo nás, po určitom čase sa to pretransformuje do tela  v podobe nejakej negatívnej sily, ktorá bude v nás agresívne pulzovať až vznikne z toho nejaký zdravotný problém. Dôležité je, aby sme s  tým niečo robili. Sú na to viaceré možnosti. Často stačí hoci len to, že sa človek pustí do nejakej kreatívnej činnosti, nech je to maľovanie obrázkov, alebo začneme niečo tvoriť – napr. ženy môžu robiť nejaké šperky, alebo venovať sa vyšívaniu, alebo hocikto môže hrať na rôznych hudobných nástrojoch, je možné venovať sa záhradkárčeniu, ako napr. sadeniu kvetov a pod. kreatívnej činnosti.
Ďalšou možnosťou, čím sa dokážeme pohnúť vo svojom živote, sú jednoduché dýchacie cvičenia, ktorými dokážeme rozhýbať energie vo svojom okolí.  Treba to však robiť naozaj pravidelne, to znamená každý deň aspoň 5 minút.
Cvičenie: Sadnite si tak, aby ste boli v pohode. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite celým telom. Nádych a výdych celým telom…(zopakujte to niekoľkokrát..dovtedy, kým nemáte pocit, že sa uvoľní celé Vaše telo). Potom cez korunnú čakru vdýchnete žiarivé svetlo a vyfúknite celým telom (tak isto to zopakujete niekoľkokrát). Dôležité je, aby ste mali pocit naplnenia sa svetlom. Počas cvičenia sa vytvorí vo Vás kľud, pokoj a rovnováha. Na druhý deň, keď opäť budete robiť toto cvičenie, na konci treba vyfúknuť to svetlo celým telom, a postupne čím ďalej od tela. To znamená, že rozširujeme energetický obal okolo tela. Budeme mať tým väčší priestor a väčšiu ochranu pred negatívnymi vplyvmi. Prajeme Vám veľa trpezlivosti a veľa úspechu pri cvičení.
(Budeme radi, keď nám  napíšete svoje skúsenosti, alebo svoje otázky.)

(c) 2013 Autor: Eva Fábiánová  Všetky práva vyhradené!

Leave comment