Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína
O mne

O mne

PhDr. Eva Fábiánová

Človek má v sebe obrovský nevyužitý potenciál. Som presvedčená, že každý človek má svoje poslanie, má robiť niečo veľké, dokázať si, že jeho život nebol zbytočný. Každý človek má právo na šťastný a slobodný život.

Už cca 20 rokov sa venujem poradenstvu, alternatívnej medicíne, mentoringu, regresnej terapii a celkovo meditáciám, relaxačným cvičeniam. Mám za sebou niekoľko tisíc klientov. Robili so mnou rozhovory do rôznych regionálnych novín a časopisov a iných médií (Korzár,  Magická žena, IMIDŽ, relácia Reflex na Markíze, rádio Regina a pod.). Počas svojej práce sa stále snažím zameriavať na konkrétnu príčinu daného problému, lebo som presvedčená, že všetko je kvôli niečomu.

Myslím si, že ak má niekto problémy, choroby a pod., jednoducho potrebuje urobiť niektoré zmeny vo svojom živote. Je však veľmi dôležité, aby sme sa zameriavali na energetický systém človeka. Zabúdame – a pritom sme sa to učili aj vo fyzike – že základom všetkého je energia. Teda základom človeka je tiež energia. Podľa východnej filozofie v človeku neustále prúdi energia v celom tele, cez energetické centrá, cez meridiány…a ak sa to prúdenie zasekne, vytvorí sa tam blok, ktorý po určitom čase bude mať negatívny vplyv aj na orgány, ale aj na život človeka. Ja sama som mala vo svojich 20tich sociálnu fóbiu a ťažké migrény a nakoľko mi lieky vôbec nepomohli, začala som sa zameriavať na príčiny. Robila som jednoduché dýchacie cvičenia, ktorými som sa snažila uvoľniť svoj organizmus a postupne tak odblokovávať svoje zablokované energie. Po cca pol roku som si všimla, že už vôbec nemám bolesti hlavy, ani sociálnu fóbiu. Od toho momentu som si povedala, že sú to tak jednoduché techniky, že by to s malou pomocou zvládol naozaj každý.  Okrem toho, že sa snažím každému, kto ma vyhľadá pomôcť najlepšie ako len viem, s manželom sme v priebehu 9tich rokov viedli našu Akadémiu (kde sa vám snažíme odovzdať všetky naše skúsenosti, ktoré sme za tie roky získali).

Myslím si, že sa človek rodí s určitým poslaním, ktoré každý jeden človek hľadá, či už si to prizná, alebo nie. Často sa stane, že človek aj cíti čo by ho bavilo, čím by vedel “slúžiť”, ale nevie ako to zrealizovať, alebo aj keby možno vedel, má v sebe množstvo strachov, ktoré sa v ňom vytvorili od momentu narodenia. Bloky, teda hlavne strachy vieme odblokovať aj formou regresnej terapie. Vrtalo mi však hlavou to, ako by som vedela pomôcť v prípade, ak má niekto nápad, ale nevie čo s tým nápadom, alebo má príliš veľa nápadov a nejak sa v nich stratil a potrebuje usmernenie, nastaviť jeho smerovanie, zistiť v čom je on najlepší. Preto som sa rozhodla študovať social media marketing a budovanie osobnej značky, čo mi umožnilo zaradiť aj odborné poradenstvo takéhoto typu. Znamená to teda najmä určenie Vašej silnej stránky, nasmerovanie, pomoc pri budovaní osobnej značky, začatie podnikania, základy marketingu – tu najmä na sociálnych sieťach, ako je napr. FB a Instagram, tvorbu obsahov, prácu s rôznymi aplikáciami a podobne. Pri tejto Vašej ceste budem ako Váš mentor, ktorý Vás bude viesť na začiatku Vašej krásnej a verím, že dlhej ceste…

“Nech je život akokoľvek ťažký, stále je niečo, čo môžeš urobiť…preto sa nikdy nevzdávaj!”

Moje vzdelanie:

♦ nadstavbové štúdium SZŠ – odbor zubný technik (robila som v tomto odbore)

♦ konzervatórium, externá forma štúdia – odbor operný spev, klavír, dejiny umenia

♦ vyššie odborné vzdelanie – pedagogické, končiace s titulom Dis.art (základy pedagogiky, didaktiky, psychológie vyučovania a metodiky)

♦ UPJŠ Košice, Filozofická fakulta, odbor Politológia, ukončená rigoróznou skúškou (PhDr.)

Okrem týchto škôl pracujem neustále na sebe a absolvujem rôzne kurzy, školenia, napr.:

♦ úvodný tréning do NLP v r.2010 (neurolingvistické programovanie)

♦ energetický coaching s pánom Tom Best v Budapešti

♦ manažérske zručnosti pre riadenie neziskových organizácií v r.2003

♦ komunikačné tréningy Dalea Carnegieho

♦ tréning trofológie

Čo to znamená v PRAXI:

♦ od roku 2004 robím poradenstvo a mentoring

♦ od roku 2007 vediem svoju firmu, kde aj naďalej robím mentoring, poradenstvo

♦ prednášam v Maďarsku a na Slovensku

♦ ako lektor učím vo firmách komunikačné rozvojové programy, napríklad:

efektívna komunikácia, pozitívne myslenie, emocionálna inteligencia, motivácia, ako zvýšiť svoje sebavedomie, atď.

♦ som zapísaná v knihe WHO is WHO na Slovensku, bibliografia – KTO je KTO na Slovensku

♦ niekoľko rokov sa venujem regresnej a progresnej terapii

♦ robím vo firmách krízový manažment prepojený s osobným mentoringom, ako aj skupinovým mentoringom