Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína
7 krokov ku šťastnému životu (alebo Život bez depresií)

7 krokov ku šťastnému životu (alebo Život bez depresií)

„Nepotrebujete kúzla na to, aby ste zmenili svoj život, lebo všetko to, čo potrebujete máte vo svojom vnútri.“

Čoraz viac ľudí sa na mňa obracia s depresiami, alebo so stratou chuti do života, so stratou radosti zo života. Prečo je v dnešnej dobe toľko ľudí s depresívnymi stavmi? A čo s tým?

Podľa môjho názoru to má niekoľko príčin. Jednou z príčin je to, že žijeme príliš rýchlo. Neustále sa snažíme vyhovieť okoliu, plniť niekoho očakávania, až sa náš život stane mechanickým – ako robot, ktorý potláča svoje emócie a sleduje iba splniteľné úlohy. V návale obrovského množstva myšlienok dúfame, že práve jedna  z nich bude odpoveďou na našu situáciu, na náš stav a čoraz zúfalejšie sledujete tie myšlienky, ktoré sú však čoraz negatívnejšie a tlačia vás dolu.

=Namiesto toho=

1. krok –  prestaňte sledovať svoje myšlienky a otočte sa k slnku. Čím viac pozeráte dole, pred seba, tým viac sa zužuje váš priestor a posilňuje sa tma. Ak však trošku dvihnete hlavu, zrazu budete mať čistejšiu myseľ a viac priestoru – otvorí sa pred vami celý svet.

2. krok – začnete dýchať vedome a pomaly – lebo hlboký nádych a výdych spomaľuje a vyrovnáva vaše energie. Ak máte možnosť robte nádychy a výdychy tak, že budete mať vystreté ruky smerom hore, ku slnku.

3. krok – Každý deń urobte niečo len pre seba, niečo pozitívne, niečo čo vás poteší. Každý deň pochváľte seba, ale tak, aby ste pritom cítili pri srdci teplo…vtedy to robíte správne

4. krok – Každé ráno poďakujte…len tak, lebo slovo ĎAKUJEM má v sebe obrovskú energiu, ktorú keď vyšlete, viacnásobne sa k vám vráti.

5. krok – ak máte možnosť spravte každý deň niekomu radosť. Stačí maličkosť. Pomôžte niekomu prejsť cestou, mamičke s kočiarom nastúpiť na autobus, dajte niekomu kvietok.. atď.. nechám to na vašu fantáziu, ale uvidíte ako vám to zmení život k lepšiemu.

6. krok – ÚSMEV – usmejte sa ráno na seba v zrkadle, a usmejte sa na každého, s kým sa stretnete

7. krok – Dýchacie cvičenia a relaxačné cvičenia.. minimálne 5 minút denne. Už som to dávnejšie na našej stránke rozpísala, ale ak to nenájdete, napíšte, s radosťou to napíšem ešte raz.

Nezabudnite, že len to sa ku nám vráti, čo vysielame. Začnite zmenu malými jednoduchými krokmi a za krátky čas budú výsledky obrovské. Držím vám palce

Zdroj: Eva Fábiánová © 2015

 

Leave comment