Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína
Regresná alfa terapia

Regresná alfa terapia

Volám sa Eva Fábiánová. Viac než 12 rokov sa venujem poradenstvu, regresnej alfa terapii, prednášam o pozitívnom myslení, sebamotivácii, rozvoji osobnosti, atď. Sama som mala problémy prejaviť sa navonok, bol to stav podobný sociálnej fóbii. Nakoľko som si nemyslela, že je to stav, s ktorým by som musela žiť naveky, začala som sa sledovať.
Na začiatku som robila len jednoduché dýchacie cvičenia, pri ktorých sa uvoľní celé telo, keď sú správne urobené. Vytvorí sa v tele rovnováha a telo môže normálne fungovať. Človek je neustále pod nejakým tlakom, neustále na neho pôsobí množstvo emocionálnych vĺn. Rôzne situácie na nás vplývajú tým, že v nás vyvolajú nejaký pocit, môže ísť o radosť, smútok, strach, žiaľ, ľútosť a množstvo ďalších pocitov. Ak si to uvedomíme hneď a robíme správne dýchacie cvičenie, telo sa uvoľní a potom môže ďalej normálne fungovať. Ak si to však neuvedomíme, alebo jednoducho nemáme na to priestor, pretože je to niečo, čo nás príliš „bolí“, tento nepríjemný emocionálny zážitok sa uloží niekde v podvedomí. Pomaly možno na to zabudneme, ale pracuje to tam a akonáhle sa dostaneme do podobnej situácie, opäť sa otvoria tie spomienky a my sa rozklepeme.
Uvediem úplne bežný príklad. Napríklad niekto má veľmi prísnych rodičov. Keď majú doma návštevu, dieťa pošlú do detskej izby s tým, že dieťa nemá byt v prítomnosti dospelých. Keď to dieťa vyrastie, okrem toho, že bude mat nízke sebavedomie, bude mať aj strach, keď sa bude musieť postaviť pred cudzích. Takáto osoba si bude sadať stále dozadu a bude sa snažiť stať sa „neviditeľnou“, bude mat obrovskú trému, kým sa nevráti do detstva, teda do podvedomia a neodblokuje to, teda kým sa neprepíše základný program.
Regresná alfa terapia je hĺbková terapia, počas ktorej je klient v alfa hladine. Často si to ľudia mýlia s hypnózou, ale nie je to hypnóza. Regresná alfa terapia nemá vedľajšie účinky, ani sa ešte nestalo (ani sa nemôže stat), že by sa niekomu niečo prihodilo. Myslím si, že je v každom prípade dobré ujasniť tieto veci, nakoľko je v súčasnosti na internete dostupné obrovské množstvo rôznych informácií, ale nie sú všetky relevantné.
Počas regresu vedie terapeut klienta do minulosti. Je to jednoduchá komunikácia s klientom na základe energií, keďže vieme, že všetko okolo nás je energia. Tak spomienky, ako aj emócie majú svoje vlastné vibrácie, na základe čoho ich vieme identifikovať a tak odblokovať. Túto terapiu preto volám regresnou alfa terapiou, lebo to nie je to isté, čo robia psychológovia. Túto terapiu som vypracovala sama, zo svojich vlastných skúseností a nechcem to porovnávať s klasickým regresom. Počas regresu sa pracuje na emocionálnej úrovni, preto môžeme odblokovať hlavne emocionálne bloky, ako napríklad strach z niečoho, vzťahové problémy, atď. V skutočnosti veľmi veľa vecí, keďže skoro všetko prežívame emocionálne.
Absolvovať regresiu môže každý. Osobne ju neodporúčam iba ľuďom, ktorí majú epilepsiu alebo veľmi vysoký krvný tlak a deťom do 15 rokov. Najčastejšie robím túto terapiu, keď sú problémy vo vzťahoch, neúspech, nízke sebavedomie, uzavretosť alebo rôzne fóbie, strach z ľudí, vystupovania, atď. Človek je ako veľký počítač. Od malička sa zapisujú a ukladajú
v jeho podvedomí základné programy – všetko, čo dieťa vidí a vníma okolo seba. Všetko, co prežíva na emocionálnej úrovni. V regresnej alfa terapii sa vrátime pomaly späť v čase a zastavíme sa tam, kde podvedomie človeka dáva signál, že niečo nie je v poriadku. To sú väčšinou negatívne zážitky alebo negatívne emócie, ako je strach, smútok, beznádej, atď. Tieto programy potom doriešime a „prepíšeme“ na pozitívne, teda odblokujeme. V podvedomí sú zakódované informácie na emocionálnej úrovni nie iba z tohto života, ale aj z minulých životov. Ak sa teda nenájde príčina problémov v tomto živote, hľadáme ďalej v minulých životoch.
Ako príklad môžeme uviesť priebeh regresnej alfa terapie ženy, ktorá mala silné bolesti hlavy. Nič jej nepomáhalo. Počas regresu sa vrátila do minulého života, v ktorom zistila, že ju obesili. Ona sama to videla a postupne si si uvedomila, že v nej z tohto života zostalo veľa hnevu, nenávisti a pocitu krivdy. Keď si si to všetko uvedomila a pustila sa toho, tak sa jej veľmi uľavilo. Po niekoľkých mesiacoch nám povedala, že ju po regrese opustili bolesti hlavy.
Inokedy zase bola u mňa žena, ktorá nemohla mať deti, napriek tomu, že už vyskúšali skoro všetko. V priebehu regresnej alfa terapie nám porozprávala o tom, že v jednom z minulých životov mala veľa detí a nejako to s nimi nezvládala. Opustila ich. A v jednom ďalšom minulom živote zase bola veľmi bohatou grófkou, ktorá svoje dieťa utopila. V súčasnom živote nemôže mať preto deti, lebo sa hnevá na seba. Nie je to teda o tom, že Boh nás trestá, ale sama sebe neodpustila to, čo urobila. Ona mala odmalička pocit, že nechce mať deti, lebo si to nezaslúži. Mala 35 rokov a chcela ich mať, no mala vytvorený blok. Predtým absolvovala tri umelé oplodnenia, dostala hormóny, nič nezabralo. Výsledok po regrese – dve deti. Samozrejme, výsledok je individuálny, nakoľko ani regresná alfa terapia nie je čarovným prútikom a nie každý sa dokáže tak uvolniť, aby dokázal spracovať svoje emocionálne bloky, lebo strach je silnejší než on sám.
Záleží to naozaj od ľudí, čo chcú a čo sú ochotní pre seba urobiť, keďže nikto iný nemôže zmeniť ich život, len oni sami. Ja a iní terapeuti sme len pomocníci na ich ceste ku zmene.

Eva Fábiánová
Centrum Harmony, Košice
0907 610 016 / centrumharmony@gmail.com

 

Rozhovor so mnou o regresnej alfa terapii si môžete prečítať v júnovom čísle Magickej ženy.

evamz1

mz2 

Leave comment