Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína
Aromaterapeutické sviečky

Aromaterapeutické sviečky

 

AROMATERAPEUTICKÉ SVIEČKY

„Handmade“

Aromaterapia je preventívnou terapiou i osobitým nástrojom liečenia. Jej hlavným cieľom je posilnenie obranyschopnosti tela. Je vynikajúcim doplnkom v mnohých oblastiach liečby – od porúch v sexuálnom živote cez herbalizmus, akupunktúru, či dokonca ortodoxnú medicínu.

Tieto sviečky sa vyrábajú ručne a sú zo zdraviu nezávadného palmového vosku, ktorý má súčasne vysoko estetické okrasné vzorkovanie, ktoré vzniká pri výrobe. Súčasne sú sviečky impregnované 100%-nými éterickými olejmi, ktoré cielene napomáhajú udržaniu zdravia v špecifických oblastiach.

Každá terapia, ktorá umožňuje človeku hlboké uvoľnenie, oslobodenie sa od všetkých starostí aj keď iba na chvíľu, je potencionálne dostatočne účinná pri aktivovaní samoliečivých procesov.

Aromaterapia je súčasťou nášho života. Keď nás obklopuje príjemná vôňa, uvoľní sa celé naše telo. Čuch je jedným z najdôležitejších zo všetkých zmyslov. Veď si predstavte, že ste na vynikajúcej prednáške a zrazu zacítite nesmierny zápach. Dokážete sa sústrediť? Asi nie. Až začínate byť nervózny. Práve preto je dôležité pri rôznych činnostiach zapáliť si sviečku. Uvoľňuje nervový systém, vytvorí príjemnú atmosféru a ukľudňuje. Podľa druhu pridaných éterických olejov ešte aj pomáha pri ozdravovaní tela.

Kúzlo sviečok je neodolateľné. Naladí vás na kľudnú atmosféru, povznesie ducha a zbaví vás stresových myšlienok. Pomáhajú očisťovať priestor, aj vás samotných, od zlých energií, prinášajú do tmavých kútov obydlia pozitívnu energiu a zbavujú negatívnej.

HOJNOST

Pozitívne pôsobí na psychiku. Posilňuje, je vhodný proti nespavosti, depresiách, strese, pri tráviacich problémoch, znižuje horúčku. Sviečka má ľahkú, teplú, sladkastú, citrusovú arómu. Zlepšuje náladu, povzbudzuje, osviežuje, pôsobí antisepticky, pomáha pri bolestiach hlavy, únave a vyčerpaní.

RELAX                                                                                                                   Levandula a ylang-ylang

Levandula má priaznivé účinky pri bolesti hlavy, migréne, chrípke,nespavosti a bolesti v krku. Výrazne znižuje vysoký krvný tlak a má široké hojivé pôsobenie. Rozpúšťa pocit paniky, a hystérie, plachosť, precitlivenosť. Uvolňuje celý organizmus.

Ylang-ylang tak isto upokojuje myseľ, harmonizuje, povznáša, odstraňuje bloky v sexuálnej oblasti, robí prístupným, pôsobí euforicky, je afrodiziakom.

Pomáha pri vysokom krvnom tlaku, búšení srdca, pri nespavosti, potlačuje epilepsiu, pomáha pri cukrovke a zabraňuje strate vlasov.

RÝCHLA POMOC                               Obsahuje eukalyptus, šalviu, mätu kučeravú…

Mihotavé svetlo vonnej sviečky je jeden z najjednoduchších a napriek tomu jeden z najokúzlujúcejších spôsobov ako si navodiť krásnu, príjemnú a voňavú atmosféru okolia. Okrem toho aromaterapeutické sviečky majú dopĺňujúcu úlohu pri liečbe rôznych zdravotných problémov. Pôsobí na dýchacie cesty, mierni bolesti hlavy, pôsobí na astmu, znižuje horúčku, pri vyčerpaní podporuje koncentráciu, pomáha oživiť náladu pri melanchólii, mäta kučeravá má dobrý vplyv na vykašliavanie, stimuluje nervy a mozog, pomáha pri nevoľnosti

SVIEČKA OČISTA                                                              Obsahuje myrhu, kadidlo, tea tree, …

Ukľudňuje prehnanú aktivitu, príliš veľa myšlienok. Očisťuje telo aj myseľ. Podporuje prietok krvi mozgom, pomáha pri duševnej únave, nervovej slabosti, povznáša morálku, odvahu, pozitívne myslenie, zvyšuje pocit istoty. Ideálny spoločník pri meditácii.

Veľmi vhodné na čistenie priestoru v domácnosti i na posilnenie pozitívnej energie. Takto všetci v dome môžu pocítiť priaznivý účinok ozdravujúcich energií.

HARMANČEK S MEDOM

Pri chrípkových ochoreniach alebo vo frekventovaných priestoroch je to najrýchlejšie i najvhodnejšie použitie na dezinfekciu prostredia a ovzdušia. Okrem toho pôsobí pri žalúdočnej neuróze, strese, napätí, pomáha prijať pomoc od iných. Pomáha pri menštruačných problémoch, odstraňuje kŕče, bolesti hlavy, podporuje potenie a zvyšuje imunitu.

Sviečka ORIENTAL

Éterický olej santalové drevo je obzvlášť účinný pri liečbe kašľa. Taktiež bojuje s vírusovými infekciami, ktoré spôsobujú kašeľ, chrípku či mumps.
Veľmi užitočnou vlastnosťou santalového prírodného oleja je jeho schopnosť znižovať krvný tlak u pacientov trpiacich vysokým krvným tlakom. Tento prírodný olej zlepšuje pamäť a podporuje sústredenie, a to tým, že zbavuje napätia, stresu a úzkosti. Éterický olej santalové drevo pomáha pri zápaloch, úzkosti, strachu, strese, nepokoji, vyvoláva relaxáciu, pokoj, koncentráciu a podporuje pozitívne myslenie.

 

E-shop: http://obchod.centrumharmony.sk 

 

Leave comment