Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína

Rýchla pomoc zaženie chrípku, Monitor eliminuje elektrosmog

Košická terapeutka Eva Fabiánová rucne vyrába rôzne tvary sviecok z palmového vosku

Blížia sa Vianoce a k nim neodmyslitelne patria sviecky. V dnešnej dobe sa dajú vyrábat z rôznych materiálov a majú všelijaké tvary. Vonné, liecivé, kuriózne. Bežné parafínové, gélové ale aj netradicné ako napríklad z palmového alebo vcelieho vosku. O výrobe prvých nám nieco prezradí terapeutka Eva Fabiánová, o druhých vcelár Gustáv Cerník.

Pani Eva odlieva sviecky aj do skla a zdobí ich.Najviac rozšírené sú sviecky z parafínu. E. Fabiánová s kamarátkou sa rozhodla rucne vyrábat sviecky z palmového vosku. „Ja sama mám velmi rada sviecky, ocistujú priestor. Vela ludí páli sviecky, ale najbežnejšie sú tie parafínové. Ale ten nie je zdravý, má škodlivé výpary. Rozmýšlala som teda, kedže ja pálim vela sviecok, ako to vymysliet, aby mi tak neškodili. Podarilo sa mi nájst palmový vosk. Je to vlastne vedlajší produkt pri výrobe palmového oleja. Palmový vosk má kryštalickú štruktúru a teda už na prvý pohlad vyzerá inak ako bežný parafín. Bežne sa nedá kúpit, my ho objednávame priamo od dvoch odberatelov na Slovensku, ktorí to odoberajú z Malajzie.”

Košická terapeutka však nevyrába bežné sviecky, ale liecivé. „Sú aromaterapeutické. Využívajú sa pri nich cisté 100-percentné esencie, ktoré sa využívajú pri aromaterapii napríklad na masáž. Je teda možné používat niektoré aj na inhaláciu, akurát netreba zohrievat vodu a naparovat sa pod uterákom. Stací iba zapálit sviecku. Všetky recepty sme si zostavili s kamarátkou samy. Ingrediencie i množstvo. Každá sviecka je urcená na nieco iné. Napríklad Rýchla pomoc, pri chrípke. Alebo iné na ocistu priestorov.” Sviecky nemajú agresívnu arómu. Vonajú, ale jemne, ich vôna sa uvolnuje v miestnosti postupne.

Iné sviecky majú názov Monitor. „Vela ludí pracuje na pocítaci, kde sa takisto vytvára elektrosmog. Sviecka ho neeliminuje, lebo to sa nedá, iba cloveka pred ním chráni. Akoby to vytvorilo ochranu okolo cloveka. Na to sa teda zameriavame, aby to bolo pre cloveka úcinné. Dalšia sviecka je na Rýchle ucenie, alebo na relax, vela ludí je nervóznych, agresívnych, nezvládajú každodenný zhon, stres. Tam sme dali rôzne vône, ktoré pôsobia na nervové problémy, upokojujúce. Stále vymýšlame nové a nové.” Podobne ako Monitor pôsobí aj Kancelária, na zachovanie kludu, pokoja, ale aj aktivity.

Osobitnou kapitolou sú Bohyne. Rôzne sviecky pomáhajúce v partnerskom, ci sexuálnom živote, podporujúce plodnost a mnoho iného. Každá jedna má svoje vlastné namiešané esencie. Ked ju clovek zapáli, vyvoláva to energie konkrétnej bohyne a automaticky to pôsobí na cloveka. „Rhiannon je bohyna lásky, plodnosti a znovuzrodenia, bohyna pohybu a zmeny, upokojuje v case krízy. Hestia – bohyna bezpecia, mieru, pohodlia, ochrankyna roddiného krbu, pomáha pri hladaní vlastnej vnútornej krásy… Freya – bohyna plodnosti, krásy, úrody, symbol zmyselnosti. Pomáha skúmat naše vlastné túžby, emócie a vlastnosti.” Okrem nich je ešte niekolko bohýn, ktoré majú „vlastné” sviecky.

Dalšou svieckou je Energia. Ked je niekto chronicky unavený, nevie sa pozbierat, na to je urcená práve táto sviecka, ktorá tú energiu dodá. Sviecka Harmancek pôsobí proti zápalom v organizme. „Sviecka Magnólia podporuje trávenie, posilní sebavedôveru a istotu, pôsobí ako afrodiziakum. Jazmín zase pôsobí antidepresívne, povzbudzuje srdcovú cinnost, navodzuje pokojný optimizmus, podporuje tvorbu mlieka u dojciacich žien a Ruža pomáha priniest pokoj a harmóniu. Pôsobí antidepresívne, pomáha pri bolesti hlavy, upokojuje…”

Niektoré sú aj farebné a takisto majú svoj význam. Napríklad spomínaná Rýchla pomoc je zelená, co je farba zeme, energia prírody. Sviecka Cistota je biela, používa sa na ocistenie organizmu.
Sviecky sú v sklenených nádobách s vrchnákom, v sklenených pohároch, v plechovkách, i len zabalené do celofánu, vkusne ozdobené stuhami, ci kvetmi, kocky, hranoly, väcšie, menšie, niektoré sú balené do rucne vyrábaného papiera.

Kedže sa blížia Vianoce E. Fabiánová vyrába aj vianocné sviecky. „Napríklad Biele Vianoce. Tá je urcená na harmóniu, rovnováhu, pokoj, mier. Podobne pôsobí aj sviecka Teplo domova. Dalšia má názov Oslnivé Vianoce. Kedže je to na Vianoce, sú v nej typické vianocné esencie, ako napr. ruža, škorica, mandarínka… celkovo to pôsobí na ukludnenie, uvolnuje celý organizmus. Škorica organizmus prehrieva a pôsobí antisepticky.”

Sviecky nemajú špeciálne tvary, a do budúcnosti to tak aj ostane. Okrem sviecok vyrába E. Fabiánová aj tuhé náplne do aromalámp v tvaroch anjelikov, košíckov, ci srdiecok. Stací kúsok odlomit a vložit do aromalampy. Netreba pridávat vodu. Odozvy na sviecky sú podla E. Fabiánovej velmi dobré. Ludia sú spokojní, kedže im vraj pomáhajú.

Zdroj: http://korzar.sme.sk/c/6195062/rychla-pomoc-zazenie-chripku-monitor-eliminuje-elektrosmog.html

Leave comment