Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína

Partnerstvo z „Neba“

Často počujem zúfalú otázku: „kde je môj duálny partner“? Každý človek túži po tom, aby stretol svoju druhú polovicu. Na druhej strane však, keď už má svojho partnera, je neustále s ním nespokojný. Prečo je to tak? Ako to vlastne funguje? Ako fungujú vzťahy?

Predtým, než sa človek narodí, dohodne sa so svojimi duchovnými partnermi na tzv. „spoločnom projekte“, teda na spoločnom živote. Nikdy si nezvolí iba jedného  životného partnera, ale niekoľkých. Je to preto, lebo v priebehu nášho života stretneme nespočetné možnosti, urobíme niekoľko zásadných životných rozhodnutí, ktoré spôsobia to, že pôjdeme úplne inou cestou v našom živote, než sme chceli. Tu však stretneme iného životného partnera, podľa nášho vnútorného rozpoloženia. Teda presne podľa toho, čo prežívame, čo máme v sebe. Nikdy, nikto nikoho nestretne náhodou. Potrebujeme toho človeka mať pri sebe, aby sme sa mohli posunúť vo svojom živote, tak isto, ako on potrebuje nás. Najťažšie je však vidieť svoje chyby, svoje nedostatky a práve to spôsobí, že keď v ňom postupne objavíme tie svoje negatíva, začíname zúfať a hnevať sa. Hnev samozrejme automaticky smerujeme proti človeku, u koho sme tie naše negatíva objavili a začíname sa s ním vadiť a často aj porovnávať sa. Samozrejme často si uvedomujeme, že je to nesprávne, no ťažko sa priznáva náš vlastný podiel viny. Ak sa však naruší vzťah, nikdy nie je iba jedna strana vinníkom, ale vždy obe strany. Dôležité je to, aby sme pochopili, čo nám chce ukázať daný nefungujúci vzťah. Či to, že sa potrebujeme zmeniť práve v tých vlastnostiach, ktoré partnerovi vyčítame, alebo potrebujeme viac pokory, alebo práve naopak (ak napr. niekoho týra partner), potrebuje sa pozbierať a natoľko si veriť, že dokáže vzťah ukončiť, lebo sa skončila ich spoločná cesta a treba nechať, aby každý pokračoval vo svojom živote svojou cestou.
Veľmi dôležitým javom sú hádky, ktoré neboli vyvolané svojvoľne. Keď napríklad pôjde niektorý z partnerov domov z roboty unavený a vyčerpaný. Druhá polovička je už doma v pohode a v pokoji. Vyčerpaná strana vstúpi do bytu a neuvedomuje si, že potrebuje rýchlo energiu a automatická reakcia nášho tela a podvedomia bude samozachovávacia, teda potrebuje tú energiu získať čím skôr a je jedno, že odkiaľ. Najrýchlejšie sa získava energia od druhej osoby. Povie teda nejakú nemiestnu poznámku, až urážku, pokojnej osobe. Snaží sa ju naštvať, samozrejme nevedome. Pokojná strana automaticky reaguje tým, že vstupuje do hádky, čím sa začne boj o energiu. Ako keď hádžeme loptou tam a naspäť, iba sa tu robí slovami a emóciami. Na konci stále jedna strana vyhráva tým, že sa podarí natoľko naštvať druhú osobu až tak, že sa napr. rozplače a stiahne sa. Na konci takej hádky jedna strana bude unavená, vyčerpaná a tá druhá bude prekypovať energiou a bude so sebou spokojná. Samozrejme takáto forma získavania energií nie je správna a snažme sa toho vedome vyhnúť sa tým, že nebudeme vstupovať do žiadnej hádky. Snažme sa namiesto toho často rozprávať s partnerom. Hľadajme v ňom to pozitívne, to dobré.

Odporúčam Vám, aby ste si na chvíľu sadli, zobrali papier a pero a napísali :
– 10 vecí čo sa mi na ňom páči (nemyslím iba vonkajšie, ale aj vnútorné)
– 10 vecí, s ktorými ma rozosmeje
– 10 vecí, o ktorých si myslím, že je v ňom veľmi dobrý, až „najlepší“

Myslím si, že nám toto cvičenie pomôže utriediť si myšlienky a otvoriť srdce.

Ďalšou častou otázkou je, čo robiť, keď si niekto ešte dlhé roky nenašiel svojho partnera. Väčšinou je problém s tým, že sa človek zasekol na určitej úrovni a keďže fungujeme na energetických vlnách, nedokáže sa otvoriť tá “príslušná“ brána. Vtedy je dôležité, aby človek začal trošku rozhýbať svoje energie, aby začal robiť veci, ktoré predtým nerobil. Čiže robiť nové veci, chodiť na nové miesta, začať tvoriť, alebo môže robiť rôzne dýchacie a relaxačné cvičenia. Ak sa pohnú energie, určite sa dostane ku nej/nemu partner, ktorý má byť pri nej/ňom.

„Každý vzťah má dve polovice, ale my zodpovedáme len za našu vlastnú polovicu. Nie je na nás, aby sme kontrolovali tú druhú polovicu. Rešpektujme tú druhú polovicu a v danom vzťahu bude vládnuť vždy mier.“
(don Miguel Ruiz)

 

(c) 2013 Autor: Eva Fábiánová Všetky práva vyhradené!

Leave comment