Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína

Ovládacie drámy človeka

Určite sú pre každého z nás známe vety typu: „ak ma miluješ, tak mi urobíš to a to“…alebo „ale Ty ma vôbec nemiluješ“…alebo „iní pre svoju rodinu urobia všetko“.., alebo „keby si bola správnou matkou, tak by si to vnímala ináč“…a podobne. Skoro všetci sme už vyslovili podobné niečo a to možno bez toho, aby sme si uvedomili, čo tým spôsobíme, aké to má dôsledky. V momente, keď vyslovíme takú, alebo podobnú vetu, chceme v druhej osobe vyvolať výčitky svedomia. Možno si to neuvedomujeme, ale je to tak.

A prečo to robíme? Lebo chceme ho mať len pre seba, chceme získať jeho pozornosť a tým jeho energiu. Všetko je o energiách. Je to veľký boj o energie. A to dennodenne. Sme vyčerpaný, unavený, znechutený z toho kolotoča, v ktorom žijeme. Ak by človek robil činnosť, ktorú robí s radosťou a nadšením, tá energia, ktorú vynaloží na vykonávanie tej roboty, sa mu niekoľkonásobne vráti – lebo ho bude napĺňať tá práca. Keďže väčšina z nás robí prácu, ktorú nemá rád – energiu síce vydá, lebo musí, ale nič sa nevráti, lebo neznáša svoju robotu. Vznikne teda deficit. To môže trvať určitý čas bez následkov, ale nie však dlhodobo. Ako náhle naše vnútro cíti veľký úbytok energií, teda veľkú únavu, dáva nášmu podvedomiu rozkaz, aby rýchlo získal energiu. No keďže nevieme vhodnú metódu ako sa dobyť (pritom sú na to rôzne metódy – či už jednoduché dýchacie cvičenia, prechádzka v parku..a pod.), chceme to získať od druhej osoby, a to buď citovým vydieraním, alebo nejakým iným spôsobom. Určite je aj vám známa situácia, kedy vás naštvú v práci, ste nervózna, naštvaná, no nemôžete nič povedať, lebo by ste o tú prácu mohli prísť. Dôjdete domov – ešte stále naštvaná – a uvidíte prvú osobu, napr. manžela J. Nepoviete nič, čo sa stalo v práci, ale vaše podvedomie začne hľadať zdroj možného konfliktu. Manžel položí na stôl jeden pohár J, ktorý podľa vás tam nemá čo hľadať. A už je to tu. Začne sa hádka. A ako nejaký pingpong – jedna osoba povie niečo, potom druhá odpovie a tak to pokračuje, až kým sa jedna strana nevyčerpá a nechá to tak. Na konci je stále víťaz a porazený. Porazený bude vyčerpaný, unavený, bez energií a druhá osoba bude plná energie. Stále teda ide o boj o energiu. Všetko je to boj o moc. Ak si uvedomíme tie situácie, v ktorej aj my vyvolávame takúto mocenskú hru, alebo nás chcú vtiahnuť do takejto hry, vieme sa tomu vyhnúť, alebo vieme to zastaviť. Dôležité je, aby sme si uvedomili tie situácie vo svojom živote a našli vhodnú metódu na to, aby sme získavali tú energiu iným spôsobom.

Ako som už aj vyššie písala, sú na to rôzne metódy – skúste to aspoň s dýchaním, alebo s  prechádzkou. Jednoduchým hlbokým dýchaním dokážeme vytvoriť v sebe rovnováhu v tele a dokonalé prúdenie energií. Ak je naše telo v rovnováhe, dokáže sa o seba postarať a dokáže liečiť aj choroby J. Ak sa zaregistrujete tu na našej stránke, ako darček môžete získať meditácie na vytvorenie rovnováhy a zvýšenie vibrácií tela. Prajem vám príjemnú relaxáciu a život plný harmónie.

(c) 2013 Autor: Eva Fábiánová Všetky práva vyhradené!

Leave comment