Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína

Ako zvyšovať svoju sebadôveru?

Ako zvyšovať svoju sebadôveru?

Ako sa prejavuje človek s nízkym sebavedomím? Odkiaľ  vie niekto, že má problémy s nízkym sebavedomím a potrebuje to riešiť?

Človek s nízkym sebavedomím je väčšinou ticho. Stiahne sa do ústrania a nerád je stredobodom pozornosti. Neustále sa s niekym porovnáva. V takom prípade môže reagovať tak, že toho druhého idealizuje, pripisuje mu len pozitívne vlastnosti, kým seba vidí oveľa horšie, negatívnejšie. Oproti druhému vidí seba ako neschopného, neúspešného, škaredého, atď. Môže však reagovať aj opačne, čo znamená, že bude vyzdvihovať práve tie negatívne vlastnosti toho človeka, s kým sa porovnáva a to práve preto, aby zveličovaním negatívnych vlastností toho druhého tie jeho nedostatky sa zdali maličkosťami.

Ako zvyšovať sebadôveru?

 

Je veľmi dôležité, aby sme si uvedomili, že to, koho považujeme za seba, možno ani nie je naše pravé Ja. Roky sme sa snažili prispôsobiť sa okoliu, kým sme zabudli na to, kým sme, čo máme radi a v čo veríme. Potom samozrejme, že máme strach pomaly zo všetkého. Keď nevieme kým sme, neustále si myslíme, že každý je od nás o niečo lepší, krajší, alebo úspešnejší. Je dôležité si uvedomiť, že každý človek je výnimočný, každý z nás v niečom vyniká. A práve preto si sadnime a začnime si uvedomovať tie negatívne programy, ktoré sme si zapísali do podvedomia už od narodenia. Samozrejme je dôležité, aby sme si to písali na papier. Možno ten začiatok bude ťažký, ale keď sa rozbehneme, tak sa ani nezastavíme… 🙂 !!!

Hľadajme a píšme hlavne krátke vety, krátke programy ako napríklad:

·        Rada kreslíš? No a? Z toho nikdy nevyžiješ!!!

·        Bohatí ľudia sú všetci zlí!!!

·        Príroda a hlavne lesy sú nebezpečné! Nechoď tam!

·        Každý muž je sviňa!!! (Potom sa čudujeme, keď sme to počúvali dennodenne od matky, že naše vzťahy nefungujú)

·        Muži sú nespoľahliví!!!

·        Moje malé prasiatko!!! ( Aj to môžeme počuť od matiek..no potom čo čakáme, čo bude z toho človiečika keď vyrastie???)

Atď….určite máte toho až až…ak chceme žiť v šťastí a radosti, je priam nutné, aby sme najprv urobili v sebe poriadok. Ak už zo seba vypíšeme tie negatívne programy, potom ich môžeme nahradiť pozitívnymi, a to tými, ktoré chceme. Urobme v sebe poriadok a začnime to čím skôr. Ak to urobíte, verte mi, že sa Vám zmení život od základu. Neťahajme už negatívne bloky z minulosti so sebou, nechajme ich za sebou a začnime NOVÝ ŽIVOT 🙂

Ak by ste sa zasekli a máte nejaké otázky, kľudne nám tu napíšte, radi vám poradíme 🙂

 

Leave comment