Centrum Harmony

Mentoring, Regresná terapia, Poradenstvo, Alternatívna medicína

Ako je náš život ovplyvnený naším myslením?

 

Zrejme ste už počuli aj vy, že: Na čo myslíš tým si! Ale čo to presne znamená? Každý človek je ovplyvnený svojimi myšlienkami. Jeho život presne odzrkadľuje jeho myslenie. Ak sa ráno zobudíme a našou prvou myšlienkou je: „Ach, bože! Zase do tej roboty! Ako neznášam tú prácu, ani tých ľudí!“ Podľa vás aký deň nás čaká? Pozitívny? Samozrejme, že nie. Potrebujeme si uvedomiť, že všetko, čo zo seba vypustíme, sa ku nám vráti! Keď niekto vypustí zo seba takú myšlienku alebo vetu hneď ráno nemôže mať iný deň, než negatívny. To znamená sériu nešťastí, napätia, trápnych situácií, urážky kolegov a pod. Záleží však len na nás, či to chceme zmeniť.Ako na to?

Ráno hneď po otvorení oči si povedzme nahlas: Dnes ma čaká úžasný deň. Čaká ma veľa zábavy, radosti, šťastia a veľa príjemných, milých ľudí.

 

A určite bude náš deň šťastný a radostný. Prečo? Lebo náš mozog automaticky dáva program podvedomiu na šťastný a radostný deň. Zároveň náš mozog a naše podvedomie dáva príkaz naším očiam a v priebehu dňa neustále bude nám hľadať niečo pozitívne. A keď niečo hľadáme, to aj nájdeme :). Práve preto nezabudnime, že na čo myslíme, tým sme. Naše myšlienky môžeme ovplyvňovať iba my. Preto sa snažme myslieť pozitívne a hlavne myslieť na to, čo chceme a nie na to, čo nechceme. Napr. nehovorme že nechcem byť chorá, ale chcem byť zdravá. Chcem žiť šťastný život v hojnosti, dokonca žijem život plný radosti, hojnosti, zdravia a lásky :). Všetko, čo si povieme a k čomu pridružíme nejakú emóciu, v to aj veríme a to sa stane našou súčasťou.

Nezabudnite ráno na svoju prvú vetu: Dnes ma čaká úžasný deň. Ďakujem za dnešný deň plný radosti, hojnosti a lásky.

(c) 2013 Autor: Eva Fabianova Vsetky prava vyhradene!

Leave comment